10-lecie

Ogłoszenia i nowości, czyli to co najważniejsze.
Awatar użytkownika
Maly
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: piątek 30 lip 2010, 14:28
13
Lokalizacja: Groß Born
Kontakt:

10-lecie

Post autor: Maly »

W 2010 roku na maluchsim.fora.pl napisałem temat, że właśnie założyłem nowe forum o grach z serii Maluch Sim, potem na priv napisał do mnie Anarchy97, że może pomóc przy tworzeniu tego projektu (napisali do mnie też jeśli dobrze pamiętam Kotomoto i Vladzimierz). Tak powstało all4you.hostdell.pl, czyli nowe i jedyne aktywne forum o symulatorach malucha. Były to czasy kiedy większość z nas chodziła jeszcze do gimnazjum lub nawet podstawówki...

Potem nastąpił nastąpiła era Centrum-MS.pl, która była zdecydowana najlepsza, bo to właśnie wtedy Maluch Sim (martwa od kilku lat gra) przeżywał swoją drugą młodość. Powstawało w tamtych czasach od groma modów i innych ciekawych rzeczy.

Kolejnym krokiem była zamiana adresu na maluchsim.pl / forum.maluchsim.pl. Anarchy zaczął wtedy pracować na projektem Maluch Sim 3, który potem można powiedzieć, że został zbanowany przez samego Mateusza Ryczkę :).

Postanowiliśmy się jednak nie poddawać i na podstawie MS3 zaczął powstawać nowy projekt - Throwback: Powrót do PRL-u, nad którym to prace trwają do dziś. Forum po raz setny zmieniło swój adres i zostało trochę przebudowane (dodano dział z modami do innych gier itd.). W tej erze trwamy do dziś... :P Teraz jednak nie piszemy nowych postów i nie tworzymy praktycznie w ogóle modów, ale mimo wszystko dalej udzielamy się na nieśmiertelnej części, czyli czacie.

Tak w wielkim skrócie przedstawia się nasza już 10-letnia historia. Zachęcam do podzielnia się w tym temacie swoimi wspomnieniami / początkami związanymi z tą stroną.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lizak
Wtajemniczony
Posty: 283
Rejestracja: sobota 19 lut 2011, 18:24
13
Lokalizacja: Pomorze

Re: 10-lecie

Post autor: Lizak »

W sumie przyszedłem tu dla firmy taksówkarskiej Vladimierza, ale gdy w końcu ogarnąłem komputer to przestała funkcjonować i tak teraz tu siedzę 9 lat xd
Awatar użytkownika
Gierappa
Obeznany
Posty: 675
Rejestracja: środa 01 lut 2012, 11:47
12

Re: 10-lecie

Post autor: Gierappa »

A ja to tu w sumie trafiłem na kilka dni po tym jak odkryłem maluch SIM, i poxno j już tak się stało że tu siedzę, i przez te kilka już lat zostałem chyba modderem który zrobił najwięcej gównianych convów do tej "gry"
Awatar użytkownika
Anarchy97
Administrator
Posty: 1166
Rejestracja: piątek 30 lip 2010, 20:19
13
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: 10-lecie

Post autor: Anarchy97 »

Co tu dużo mówić - nasze forum, i te fatalne gierki towarzyszyły mi przez szkolne czyli najfajniejsze i beztroskie lata życia. Fenomen MS z perspektywy czasu jest dla mnie trochę niezrozumiały. Nie jestem w stanie uzasadnić, dlaczego akurat W TO tyle godzin pykałem, poza tym, że lubię małego fiata.

Ale jestem tej grze i przede wszystkim całej naszej małej społeczności wdzięczny - mam stąd dużo dobrych wspomnień ;) Nad MS głównie dzięki Malemu zacząłem poznawać też tajemną wiedzę programistyczną, przez MS nauczyłem się obsługi programów do grafiki 2D i 3D (bo "modelować" to byłoby chyba za dużo powiedziane hehe).

Dobrze się stało, żeśmy się tutaj poznali. To już tyle lat...

Pozdrawiam ze słonecznej Małopolski ;)
emil
Obrazek
Obrazek
Konto zablokowane przez administratora.
Awatar użytkownika
Vapordude
Wtajemniczony
Posty: 115
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 17:49
7
Lokalizacja: Polska

Re: 10-lecie

Post autor: Vapordude »

No długo już tu jestem. W sumie to tu dołączyłem z powodu MS jak i MS2 ale z czasem już się ogarniałem aż do dziś. Już kompletnie nie będę nic robił na temat MS i MS2 bo to strata czasu. A forum . . . ogólnie to za***iste jest. Jest z kim pisać, jest ktoś kto popatrzy na twoje dzieła a nawet pomoże w kilku sprawach. naprawdę dziękuje za to wszytko co się tu stało i wieże że forum jeszcze dłużej będzie stało. :)

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje wam za waszą kompanie. ;)

Karol Ł.
░░░░░▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄░░░░░
░░░░█░░░░░░░░░░░░░█░░░░
░░░█░░▄▄▄░░░░░▄▄▄░░█░░░
░░░█░░███░░▄░░███░░█░░░
░░░▄█░▄░░░▀▀▀░░░▄░█▄░░░
░░░█░░▀█▀█▀█▀█▀█▀░░█░░░
░░░░██▄▄▀▀▀▀▀▀▀▄▄██░░░░
░░░░░░░░▀▀▀▀▀▀▀░░░░░░░░
Awatar użytkownika
Racüch
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 13:05
4
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 10-lecie

Post autor: Racüch »

Jestem tu dopiero prawie rok i dołączyłem tylko dla robienia modów do gry MS1, czyli podobnie jak Karol. Jednakże teraz mało kto pamięta o tej mniej więcej beznadziejnej grze (tylko nie nazwałbym to nawet grą, a raczej symulatorem jazdy czy czymś takim), więc po co robić takie modyfikacje, które nigdy nie byłyby użyte (no cóż moje ostatnie posty z modami miały już ponad 1000 odsłon, ale chyba nikt ich nie wgrywa). Ale mogę przynajmniej poczatować z wami na (można powiedzieć że) każdy temat i to według mnie jedna z najlepszych zalet owego znakomitego forum. :D

Dziękuję, iż mam możliwość napisania mojego postu, a także jestem wdzięczny za to, że mam zaszczyt towarzyszyć wam, pozostałym użytkownikom Throwbacka. :) Pozdrawiam

Marcel W.
pozdrawiam serdecznie :) :)
~Racuech
Awatar użytkownika
supra107
Wtajemniczony
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2010, 13:03
13

Re: 10-lecie

Post autor: supra107 »

Sam nawet nie pamiętam jak tu trafiłem, a pamiętam to że byłem nieznośnym gnojkiem który nie potrafił robić nic więcej oprócz marnych skinów do istniejących już pojazdów. A i emotki zrobiłem animowane. :D Ale jakoś się przywiązałem do tej społeczności i tak już tutaj zostałem. Ciekaw jestem jak dalej potoczą się sprawy, i czy Throwback ostatecznie powstanie w jakiejkolwiek formie. :)
Awatar użytkownika
Maly
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: piątek 30 lip 2010, 14:28
13
Lokalizacja: Groß Born
Kontakt:

Re: 10-lecie

Post autor: Maly »

Nie no Supra, twoje skiny akurat były dobre.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gbka
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sobota 04 maja 2019, 11:51
4

Re: 10-lecie

Post autor: Gbka »

No co no... trafiłem tutaj dzięki pewnemu YouTuberowi. Przybyłem tutaj, aby zobaczyć projekt Throwback, który się rozwija. Który przez jakiś czas się nie rozwijał, ale to nic. Mimo to mody tutaj są całkiem fajne, tak samo atmosfera. Gdybym miał chęci to wchodziłbym tutaj codziennie pogadać, lecz jestem w ekipie pewnego projektu gdzie również jest miła atmosfera. Ale mimo to od Throwbacka nigdy nie odejdę. Mimo że dużo nie jest zrobione przy tej grze, ale to nie przeszkadza widać w tym duży potencjał, tylko trzeba chęci i czasu. Również nie ma sensu robić gry na siłę. Życzę wszystkim wszystkiego co najlepsze i czekam na dalsze rozwijanie Throwbacka. Pozdrawiam! Piotrek ;)
Awatar użytkownika
Kotomoto
Moderator
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 19:04
13
Lokalizacja: Grajewo

Re: 10-lecie

Post autor: Kotomoto »

Dobrze widzieć wciąż funkcjonujące forum o Maluch Sim. Chyba żaden z założycieli nie spodziewał się, że po 10 latach nadal ktoś będzie tu pisać, a co dopiero kilka osób :v Tu miał miejsce prawdopodobnie ostatni duży wysyp modyfikacji do MS1 i MS2. Zaskakujące, jak proste gry połączyły wielu ludzi. Pojawiali się tu weterani w modowaniu MS oraz nowe talenty, a każda dobra modyfikacja cieszyła oko.

Nie byłem najlepszy jako moderator i pamiętam, jak zbyt skrupulatny byłem, ale dobrze wspominam czas spędzony z Wami. Cieszę się, że mogłem od podstaw budować z ekipą forum, w którym do dzisiaj się udzielacie, choć z innym adresem i wyglądem :D Cieszę się również, że mogłem jakiekolwiek mierne modyfikacje mojego autorstwa przedstawić na forum (przypomnę zagłówki w maluchu happy endzie do MS1 w kształcie cegły :P ).

Pozdrawiam serdecznie z Podlasia :D
Kamil
ODPOWIEDZ