jak z multiplayer

Ogólne rozmowy o projekcie.
Mikj342342

jak z multiplayer

Post autor: Mikj342342 »

dzień dobry jestem ciekwy jak z tym trybem multiplayer :) ?
Awatar użytkownika
Anarchy97
Administrator
Posty: 1166
Rejestracja: piątek 30 lip 2010, 20:19
13
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: jak z multiplayer

Post autor: Anarchy97 »

Siema, wszystko nam działa.
Połączenie odbywa się jak na razie przez IP więc jest możliwe jedynie w sieci lokalnej lub przez hamachi.
Przy takich prędkościach neta jakie mam ja i maly (raczej przeciętnych - myślę, że inni ludzie mają lepsze lub takie same przynajmniej w moim przypadku) nie ma większych lagów. Wygląda to dokładnie tak jak na filmiku demonstracyjnym który wstawiliśmy na fejsbuka jakiś czas temu. Testując to nie byliśmy we wspólnej sieci lokalnej a jedynie korzystaliśmy z mostu IP (w tym przypadku akurat ZeroTier, ale hamachi działa identycznie).

To jest i działa, po uruchomieniu hamachi po prostu w ustawieniach gry trzeba wystartować serwer lub wpisać IP drugiego gracza który już wystartowal u siebie serwer (MP działa na zasadzie hosta i klienta, i pozwala na połączenie się maksymalnie dwóch graczy ze sobą, i raczej tego nie będziemy już rozwijać, uważamy że to wystarczy).

Po nawiązaniu połączenia autko drugiego gracza po prostu pojawia się u nas na mapie, a kiedy się rozłączy to zwyczajnie znika.

No to teraz może coś na temat dalszych planów rozwoju:
Połączenie multiplayer zgodnie z naszym planem ma pozwalać na rozgrywkę skryptową. Konkretnie chodzi o pojedynki (wyścigi 1:1 po określonej z góry trasie). Raczej żadnej nagrody się nie będzie dało wygrać ani nic przegrać, Generalnie multiplayer traktujemy jako coś dodatkowego a nie podstawową funkcję gry, ale uważamy, że fajnie żeby był ;)

Jak na razie to tyle wiemy, oczywiście bez zagłębiania się w szczegóły techniczne, ale zgaduję, że akurat nie o to pytasz ;)

Pozdro
Obrazek
Obrazek
Konto zablokowane przez administratora.
Mikj342342

Re: jak z multiplayer

Post autor: Mikj342342 »

dzięki za info balem sie ze projekt upadł
ODPOWIEDZ