[WIP]Fiat 126p Happy End

Stare, lecz warte zachowania tematy.
Awatar użytkownika
Lizak
Wtajemniczony
Posty: 283
Rejestracja: sobota 19 lut 2011, 18:24
13
Lokalizacja: Pomorze

Re: [WIP]Fiat 126p Happy End (prawie)

Post autor: Lizak »

Chodziło mi o odblaski, powinny być do środka nie na zewnątrz.
Awatar użytkownika
Kotomoto
Moderator
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 19:04
13
Lokalizacja: Grajewo

Re: [WIP]Fiat 126p Happy End (prawie)

Post autor: Kotomoto »

Tera musi je lepiej :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lizak
Wtajemniczony
Posty: 283
Rejestracja: sobota 19 lut 2011, 18:24
13
Lokalizacja: Pomorze

Re: [WIP]Fiat 126p Happy End (prawie)

Post autor: Lizak »

Lampy przód słabe, te były lepsze: http://img.pl/medium/wVc.jpg
Znaczek z tyłu FIAT powinien być niebieski(z przodu też), a HappyEnd niebieskawo-fioletowy.
Felgi do wymiany(model stalówek weź z MS3) i daj czarno-biały na klamki i wloty.
Zapomniałeś o kierunkowskazach po bokach. Z przodu załóż rejestracje, a z tyłu lampę przeciwmgł. i wstecznego.
Jak chcesz, to możesz dać mi wnętrze do oteksturowania(w ZModzie(może być problem ze skalą, ale ogarnę może)).
Awatar użytkownika
Kotomoto
Moderator
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 19:04
13
Lokalizacja: Grajewo

Re: [WIP]Fiat 126p Happy End (prawie)

Post autor: Kotomoto »

Po kolei: Kierunkowskazy bo bokach są tylko nie było widać na screenie. A kołpakami zająłem się i taki mi wyszło:
Obrazek
Uwierz mi - nie mogłem znaleźć lepszego kołpaka, a na dodatek wszystko idealnie wycentrowałem, żeby kołpak nie latał w te i wewte.
Na załączonym przez ciebie screenie było za dużo uszczelki. Przynajmniej to przeczytałem od Anarchego.
Obrazek
O lampach tylnych (te cofania itp.) wcześniej myślałem. A ja i teksturowanie to dwie odrębne rzeczy :D
Klamki brałem z tekstury Malucha EL z MS2. Sądzę, że są dobre, choć trochę przyciemnić wypada. Wlotu nawet nie tknąłem, ale to już nie dzisiaj. Nawet nie wiem, czy jutro będę miał jakikolwiek czas, zobaczę. A wnętrzem póki co się nie zajmuję. Najpierw kwestia zewnątrz auta.

PS. E... chyba są niebieskie znaczki? ;D Nie wiem, o co ci chodzi... na tych screenach tego nie widać! Takie tam efekty dodałem i tego nie widać, ludzie...
A teraz z pewnych strony screeny naklejki:
Spoiler:
Bardziej białe, niż jakieś fioletowe. Choć faktycznie pojawia się też niebieski.

Poprawiłem, jak sobie zażyczyłeś. Ale wlotów to za wuja nie znajdę. Przynajmniej tak dobrej jakości jak kołpaków.

Chcę przeczytać również, jeśli to możliwe, opinie innych użytkowników. Powoli w tym temacie robi się taki dialog: Ja>Lizak>Ja>Lizak :)

EDIT: Znaczek z tyłu w lepszej jakości, nie ma sensu robienia i istnienia zresztą nowego znaczka z przodu, gdyż przed zapodaniem screenów był zmieniany na wersję w lepszej jakości.
Awatar użytkownika
Lizak
Wtajemniczony
Posty: 283
Rejestracja: sobota 19 lut 2011, 18:24
13
Lokalizacja: Pomorze

Re: [WIP]Fiat 126p Happy End (prawie)

Post autor: Lizak »

Kierunkowskaz powinien być niżej i być wyraźniejszym.
Uczepię się znowu przednich lamp(niestety): powinny być większe, co widać na zdjęciu.
Awatar użytkownika
Kotomoto
Moderator
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 19:04
13
Lokalizacja: Grajewo

Re: [WIP]Fiat 126p Happy End (prawie)

Post autor: Kotomoto »

Toż niżej się nie da, bo będzie za przednim zderzakiem. Powiększyć kierunkowskazy jak i przednie lampy powiększyłem. Może dam ciut więcej uszczely na kierunki. (zmiana dokonana po zrobieniu ów screena) Teraz wygląda to mniej więcej tak:
Spoiler:
Ten temat to powoli dialog między mną a Lizakiem. Niech pozostali włączą się do tematu ;)
Awatar użytkownika
Lizak
Wtajemniczony
Posty: 283
Rejestracja: sobota 19 lut 2011, 18:24
13
Lokalizacja: Pomorze

Re: [WIP]Fiat 126p Happy End (prawie)

Post autor: Lizak »

Ładnie.
http://sklep.auto-felgi.com/galerie/k/k ... 6p_231.jpg
Spróbuj tej tekstury(powiększ ogólnie teksturę kół, jakość musi być), ale mógłbyś użyć lepszego modelu kół?
Kontury drzwi i klapy są czarne, ale maski żółtawe. Przednią szybę z 650e radziłbym wziąć.
Dodaj to, co mówiłem we wcześniejszych postach + rynienki i auto miodzio będzie!
Awatar użytkownika
Anarchy97
Administrator
Posty: 1166
Rejestracja: piątek 30 lip 2010, 20:19
13
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: [WIP]Fiat 126p Happy End (prawie)

Post autor: Anarchy97 »

Zwłaszcza razi to, że rowki w karoserii z bocznej, przedniej i tylnej tekstury nie zchodzą się na połączeniach w jednym punkcie. Do tego to co mówi lizak: niech koniecznie wszystkie rowki i inne kontury będą czarne, a nie 50/50. Lizak wstawił fajną tex. felgi, użyj jej. Zrób też trochę większe boczne migacze i jak mówi lizak: zmień teksturę przedniej szyby. I powinno być spoko.

A o wnętrzu nawet nie wspinam, ale fajnie by było je zrobić ;)
Obrazek
Obrazek
Konto zablokowane przez administratora.
Awatar użytkownika
Kotomoto
Moderator
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 19:04
13
Lokalizacja: Grajewo

Re: [WIP]Fiat 126p Happy End (prawie)

Post autor: Kotomoto »

Do Lizaka:

Zobacz, że na twoim kołpaku jest trochę światła odbitego, a to trochę dziwnie będzie wyglądało podczas jazdy. Ja próbowałem z podobną felgą, ale to nic nie wychodziło, bo te środki musza być czarne, a tu są niebieskie, a jak już pomaluję pikselowato... nie będzie to fajnie wyglądało. Powiem szczerze, że sam byłem zaskoczony, że udało mi się znaleźć odpowiednią teksturę :) Ale dziękuję za cynk.

Kontury drzwi poprawione.

Szybę wezmę ew. z 650 Sport, bo nie mam tekstur oryginalnego 650E :)

Co do modelowania, bo chodzi o rejestrację i o św. przeciwmgielne i cofania - zajmę się, jak pisałem, później. ;)
Awatar użytkownika
Lizak
Wtajemniczony
Posty: 283
Rejestracja: sobota 19 lut 2011, 18:24
13
Lokalizacja: Pomorze

Re: [WIP]Fiat 126p Happy End (prawie)

Post autor: Lizak »

Bierzesz pół tekstury kołpaka i robisz "lustrzane odbicie". Dajesz czarno-biały w gimpie i masz czarne środki.
Awatar użytkownika
Anarchy97
Administrator
Posty: 1166
Rejestracja: piątek 30 lip 2010, 20:19
13
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: [WIP]Fiat 126p Happy End (prawie)

Post autor: Anarchy97 »

JESTEM MISTRZEM PAINTA:

Obrazek

dobra, właściwie to gimpa ;)
Obrazek
Obrazek
Konto zablokowane przez administratora.
Awatar użytkownika
Lizak
Wtajemniczony
Posty: 283
Rejestracja: sobota 19 lut 2011, 18:24
13
Lokalizacja: Pomorze

Re: [WIP]Fiat 126p Happy End (prawie)

Post autor: Lizak »

Mógłbyś zrobić z części dolnej lewej, bo jest najlepsza. Poza tym wygląda bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Anarchy97
Administrator
Posty: 1166
Rejestracja: piątek 30 lip 2010, 20:19
13
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: [WIP]Fiat 126p Happy End (prawie)

Post autor: Anarchy97 »

Obrazek

Wersja 2

EDIT

v3

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Konto zablokowane przez administratora.
Awatar użytkownika
Kotomoto
Moderator
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 19:04
13
Lokalizacja: Grajewo

Re: [WIP]Fiat 126p Happy End (prawie)

Post autor: Kotomoto »

Bardzo mi się podoba ten kołpak ;) To trzeba pewnie w pliku FELGA.3ds patrzeć, ta?
Awatar użytkownika
Anarchy97
Administrator
Posty: 1166
Rejestracja: piątek 30 lip 2010, 20:19
13
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: [WIP]Fiat 126p Happy End (prawie)

Post autor: Anarchy97 »

felga.3ds? a po co? wystarczy felga.bmp, po prostu daj tą teksturkę zamiast oryginalnej
Obrazek
Obrazek
Konto zablokowane przez administratora.
Zablokowany